Koľko práce sa urobí v práci?

Autor: Tomáš Mikletič | 6.5.2011 o 9:22 | Karma článku: 8,06 | Prečítané:  1776x

Sústredená práca je vraj ako spánok. Človek sa dostáva od zaspávania, cez rôzne hlboké fázy spánku až do stavu, kedy naozaj odpočíva. A nikto by neočakával, že keď niekoho v noci 100x zobudí, že ten človek bude ráno vyspatý. Ale pritom očakávame, že niekoho v kancelárií môžeme 100x za deň vyrušiť a svoju prácu aj tak urobí na 100%.

Keď sa spýtate ľudí otázku: "Kam ideš keď potrebuješ ozaj sústredene pracovať?", málo kto odpovie: "do kancelárie". Často ale počuť: doma, v kaviarni, v knižnici, alebo povedia čas: v noci a pod. Bude to tým, koľko vyrušení počas pracovného dňa vznikne v kancelárií, kde sa ľudia snažia sústredene pracovať.

 

A keďže najviac vyrušení spôsobujú manažéri, ktorí do práce chodia dozerať a organizovať a "komunikovať", bude posledná časť postu vlastne sebareflexiou. Od dnes sa snažím kolegov nevyrušovať a radšej si robiť zoznam čo od koho potrebujem a keď budú mať volno, alebo ich uvidím vstať od stolu, preberiem s nimi hned 3-4 rozne veci. A keď viem, že v ten deň od nich budem potrebovať spoluprácu, dohodnem si to dopredu. Nebude to prvý krát, čo si toto hovorím, takže už viem, že sa ku týmto dvom zvykom treba vrátiť.

 

inšpirácia: bit.ly/fS6NVP

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?